Up and Down s cukrom

Cukor vás odpojí od cítenia

Zamestná telo tak intenzívne že odchýli našu pozornosť od vás samých, od vášho vnútra a vašich reálnych pocitov.

V okamihu keď sa dostane do tela, spúšťa sa alarm a telo nasadí všetky prostriedky aby ho strávilo. Pritom prestáva riešiť všetko iné, prestáva vysielať iné signály, ktoré by ste normálne ľahko spozorovali. Organizmus, ktorý neustále vystavené tejto námahy „spracovávania cukru“ nemá kapacitu cítiť nič iné, cítiť seba, jemnejší priestor svojho ducha a svojich pravdivých emócií.

Traumy, smútky, krivdy, hnevy zaháňame sladkosťami, čokoládou , cukrom obsiahnutom skoro vo všetkých potravinách.

Táto legálna droga pomaly zabíja naše telo, imunitu, schopnosť regenerácie, činnosť mozgu, zahmlieva vnímanie a spomaľuje myslenie. Proces sa deje pomaly a my si ho často zamieňame s procesom starnutia. Stávame sa manipulovateľnými a v starobe sme odkázaní na lieky.

Možno sa vydať cestou skutočného duchovného rastu a pritom ostať závislým?

Zdravý a vyrovnaný človek sa nebojí svojich emócií a nepotrebuje prostriedky na ich potlačenie. Nepotrebuje sa „nakopnúť“ falošnou energiou, nevyhľadáva impulzy zvonka. Vníma svoj život z výšok aj zo svojho dna, nebojí sa bolesti, neuniká pred strachom. Cíti svoje „Ja“, stará sa oň, miluje seba samého podľa svojich predstáv a podľa svojich potrieb. Nehľadá skratky k šťastiu a pri dosahovaní svojich cieľov je trpezlivý.

Fenomén zvaný raw food

Už niekoľko rokov pridávam do svojho jedálnička raw recepty. A pokiaľ ide o sladkosti, tie som úplne nahradila alternatívou raw koláčov a smoothy. Torty, sušienky, koláče, pudingy, krémy, drinky…to všetko dosladím figami, ďatlami prípadne medom alebo agáve sirupom. Ale väčšinou mi postačí banán, ktorý dochutí všetko. Nie je to síce život „bez cukru“ v prísnom slova zmysle, ale moju „závislosť“ na čokoláde a horalke úplne vyliečilo.

Majte aj vy sladký život bez cukru…

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia