Ajurvéda, zdravie a múdrosť

Prvé kroky k Ajurvéde

Postoj, ktorý vedie k rešpektovaniu osobitnej cesty každého z nás, je jediný, ktorá dáva zmysel. Uvedomme si, že sme súčasťou niečoho väčšieho, niečoho čo nás presahuje, čo sa nezmestí do našich ohraničení a limitov. Buďme sami sebe darom.

Toto som si uvedomila pri prvých krokoch môjho štúdia Ajurvédy. Krok za krokom objavujem bohatstvá tejto védskej náuky a silno to obohacuje moju vieru. Som katolíčka, a stále viac žasnem nad tým, ako Boh vložil zrnká pravdy do tých mnohorakých filozofických a náboženských systémov, ktoré tu sú milióny rokov. A ak človek ostane verný sebe samému, dokáže čerpať svetlo z každého paprsku múdrosti, ktorý v týchto tradíciách nachádza. Stane sa tak prospešným nielen sebe, ale aj svojmu okoliu, svetu, prírode a vesmíru. Nie sme tu na tomto svete aby sme si odžili svoj malý kúsok raja a potom navždy odišli, ale aby sme naplnili svoj osud, svoju karmu láskou a mierom.

Chcem sa na svojom blogu s vami podeliť o malé zrnká poznatkov, ktoré som nadobudla z môjho ajurvédskeho štúdia. Pravidelne tu uverejním jeden článok na vybranú tému:

 1. Ajurédska medicína, zdravie a dlhovekosť
 2. Metódy diagnostiky vo východnej medicíne
 3. Védska astrológia
 4. základy harmonickej stravy
 5. dlhovekosť bez chorôb
 6. Vastu, feng Shui
 7. traumaterapia
 8. cvičenie pre plnohodnotný život
 9. ajurvédska masáž

Jediný zákon

Doposiaľ som však pochopila , myslím to najpodstatnejšie. Existuje len jeden jediný zákon. A všetky ostatné zákony, sú odvodené od tohto jediného, rozvíjajú ho, dopĺňajú, vysvetľujú… Ale ak by človek ostal verný tomuto jedinému, ak by do hĺbky pochopil, čo tento zákon obnáša, našiel by múdrosť, pravé poznanie a životnú harmóniu. Ten zákon je: Zákon akcie a reakcie. Každý skutok má svoj následok, každá myšlienka, slovo, čin má svoje dôsledky. Žneme len to, čo zasejeme…..Nie je to len fyzikálny zákon, ale aj morálny a duchovný. Všetky náboženstvá a filozofické systémy stoja na tejto jedinej múdrosti. Celá mytológia, rituály a dogmy sú bohatstvom pre naše zmysly, emócie, city a postoje. Ale pre náš rozum a intelekt, by tento jediný zákon snáď mohol stačiť.

 

Objavte svoju jedinečnú mantru

Čo k tomu patrí? Nájsť Seba samého, svoju Rodinu, svoju Lásku, svoj Domov, svoje korene a svoje priania ukryté v duši. Opakujte si svoju osobnú mantru pokoja a šťastia, nech vás neprevalcuje pracovný zhon. Venujte čas meditácii a osobnému sebarozvoju.  Užívajte si každý deň všetko, čo súvisí s tým krásnym krehkým darom, akým je šťastie.Krátku vetu, tajomné slová, ktoré poznám iba ja a ktoré ma totálne vystihujú. Je v nich všetko zo mňa a z mojich túžob a plánov. Je to vízia a z časti aj skutočnosť. Zaviedla som si ju do svojej dennej rutiny aj cvičebnej praxe hormonálnej jógy a stále ma to posúva ďalej.

Prajem nám všetkým, aby sme nachádzali seba samých, ten najvzácnejší dar a obdarovali sebou aj svojich blízkych. Dajme im kúsok svojho šťastia, svoj úsmev, radosť, pozornosť a podporu.

Zotrvajte v meditácii, v pokoji, bez  pohybu, v uvoľnení. Pozornosť obráťte do seba, smerom k svojmu  telu,  prežívaniu,  preciťovaniu, k dychu.  Buďte  si  vedomí  seba  samých! Kliknite na obrázok meditácie a vypočujte si ukážku z mojej praxe. Viac nájdete v článku Meditácia tajomstvo vedomého Ja.

Rada sa s vami podelím

O svoje skúsenosti, myšlienky, ktoré som sa naučila od múdrych ľudí a vízie, ktoré ma inšpirujú do ďalšej práce. Som vám k dispozícii v mojom Agaton štúdiu, ale aj online v knihách,ktoré som pre vás napísala. Prežime krásny deň, plný spokojnosti, zdravia a šťastia v duši.

 

 

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia