Psychologický experiment na školách

„Nehumánny“ experiment na školách

Nedávno som čítala o jednom experimente na školách a až ma zamrazilo.Hoci sú prázdniny a slovo škola sa po tieto dni u nás neskloňuje, to o čom tu píšem sa nás týka všetkých, a možno nielen našich detí…

V troch triedach prebiehal psychologický experiment. Žiakom dali vyplniť IQ testy. Výsledky boli u všetkých priemerné. Psychológovia však urobili malú „nehumánnu vec“, povedali totiž učiteľom o jednej skupine, že žiaci sú nadpriemerní, o druhej, že sú priemer a o poslednej, že sú podpriemerní. Po roku testy zopakovali.

Na čo prišli?

Spozorovali, že sa učitelia k skupine označenej ako“nadpriemerní“ správali úplne inak ako k ostatným. Boli kreatívni, vľúdni, aktívni, pristupovali k deťom ako „k hviezdam“, vymýšľali im úlohy, vážili si ich. K žiakom ostatných tried svoj postoj nezmenili a u tých označených ako „podpriemerní“ sa nesnažili skoro vôbec. Načo mrhať energiou…?

Čo myslíte aké výsledky IQ testov dosiahli po roku žiaci privilegovanej skupiny, ktorej sa učitelia viac venovali? A ktorá skupina v IQ testoch prepadla? Odpoveď je jasná.

To či z našich detí vychováme aktívne a kreatívne osoby alebo delikventov záleží vo veľkej miere od nášho prístupu  nim. Od toho ako sa na nich dívame, a čo v nich vidíme. Aký potenciál v nich objavíme, či z nás cítia hrdosť a úctu alebo pohŕdanie a sklamanie…?

Ako sa naše deti cítia, keď sa nám dívajú do očí?

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia