Power hour – silná hodinka

Čo myslím tým, keď si doprajem Power hour?

Silná hodinka je práve v tom, že v deň keď si ju doprajem, cítim sa inak, lepšie, zdravšie, múdrejšie. Formuje osobnosť, cibrí intelekt, rozvíja vnútorné schopnosti, otvára srdce. O čo ide?

Silná hodinka

20 min denne POHYB

Akýkoľvek pohyb, ktorý vám rozprúdi krv v žilách. Ktorý prebudí emócie a mozog naplní endorfínom. Nech je to fitko, aerobik, beh, joga, pilates…čokoľvek spojí vašu myseľ s vaším telom. Toto prepojenie je to najdôležitejšie. Veľmi často sme od svojich emócií, svojho tela a prežívania príliš odpojení a to nás robí zraniteľnými a náchylnými podľahnúť stresu, perfekcionizmu, hnevu, negatívnym vplyvom a chorobám. Zjednotte sa so sebou, hľadajte rovnováhu tela a mysle a budete šťastní a produktívni.

20 min MEDITÁCIA

Stiahnite sa do svojho vnútra, spojte sa so svojím vnútorným Ja, počúvajte hlas svojho srdca, vizualizujte si krásno, privolávajte lásku, verte v dobro ako keď ste v detstve verili v rozprávkový svet, kde dobro vždy zvíťazilo. Hľadajte vnútorné ticho, ponorte sa do mlčania, modlite sa k Bohu. To všetko sú cesty meditácie, ktoré sú darom i povinnosťou. Byť šťastnými je totiž naša povinnosť.

20 min ČÍTANIE

Kto nečíta riskuje, že sa zacyklí vo svojom svete názorov a ideí, ktoré ho obmedzia a odtrhnú od skutočnosti. Naozaj múdry človek veľa číta, svoje myšlienky podrobuje kritickému uvažovaniu, kultivuje svoj intelekt, vzdeláva sa a podriaďuje svoje názory vyšším princípom. Na konci putovania keď dosiahne múdrosť povie so Sokratom „Viem, že nič neviem“, a bude to pravda. Ale v tomto „nevedení“ bude ďalej ako zvyšok sveta.

Power hour Agaton

Agaton znamená v gréčtine „vydarené dielo“, preto som ho zvolila za motto celého môjho fitness podnikania, psychologického poradenstva a literárnej činnosti. Pre inšpiráciu vám ponúkam moju silnú hodinku, ktorej jednotlivé komponenty si viete stiahnuť aj z môjho blogu.

Pohyb

Najprirodzenejší pohyb človeka je chôdza

Tu je váš tréning:

 1. Pomalá chôdza do 5 min
 2. nasleduje rýchla chôdza 10 min
 3. znova opakujeme pomalú chôdzu 5 min

Postupne pridávajte a predlžujte rýchlu chôdzu do 20 min, najlepšie v prírode.

Ak sa o Zdravom životnom štýle chcete dozvedieť viac, stiahnite si zdarma môj program alebo si rovno zacvičte kondičný tréning v pohodlí domova

Meditácia

Základný stupeň relaxácie popisuje zotrvanie v pokoji, bez  pohybu, v uvoľnení. Pozornosť obráťte do seba, smerom k svojmu  telu,  prežívaniu,  preciťovaniu, k dychu.  Buďte  si  vedomí  seba  samých!

S pocitom sebaprijatia a lásky akceptujte seba a tešte sa zo seba. Prijmite tento   pôžitok  a zastavte   ho!  Myseľ  sústreďte na jeden bod a nedovoľte jej utekať. Viac si prečítate v článku Meditácia tajomstvo vedomého Ja, 

Nájdete tam aj mp3 nahrávku vizualizácie, krátku ukážku z praxe, ktorú po cvičení môžete použiť.

Čítanie

Všetko sa začína pri slove. Nekonečné diskusie o tom, čo by bolo, keby…nevedú nikam. Energiu vytvoríme len tak, keď ju zacielime. Čomu venujeme pozornosť, to rastie. Každá naša myšlienka, každé slovo nesie so sebou následok. Nemyslime si, že si môžeme svoju hlavu zapratať kadečím, rozprávať bez cenzúry a očakávať, že nás to neovplyvní. Frekvencie nášho tela sa menia podľa toho, čím sa zaoberáme. Jeho rezonancia utvára našu prítomnosť. A len na tieto frekvencie reaguje naše okolie a prispôsobuje sa im…celý článok si dočítate tu. Z celej sekcie Life koučing, práve on najlepšie vystihuje pravdu o tom, ako slová menia náš osud a ovplyvňujú charakter.

Je preto dôležité strážiť si kvalitu literatúry, ktorú čítate a v prípade, že veľa pracujete práve so slovami, nájsť si čas na čítanie niečoho, čo je len a len pre vás. Len pre potešenie. Nie kvôli práci, kvôli novému článku, kapitole do knihy, referátu, ale len kvôli svojej happy hour, šťastnej chvíľke, kedy ste sami sebou.

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia