Pilates a Jóga pre deti

V mojom štúdiu Agaton sa osobitne venujem aj našim najmenším cvičencom. Sú to okúzľujúce a radostné mladé stvorenia, ktoré pohyb milujú a vykonávajú ho s ľahkosťou, bez zábran a komplexov. Neustále skúšajú nové cviky a s ľahkosťou si pamätajú aj náročnejšie zostavy. Hlavne ak sú zoradené vo funkčných blokoch a prerozprávané formou rozprávok a riekaniek. V pozadí hrá veselá hudba a všade okolo sú rozmiestnené lopty, kotúče, podložky a nafukovacie zvieratká, ktoré deti využívajú pri cvičení ale aj pri hre.

Pilates a Jóga je pre deti veľmi zmysluplné cvičenie. Pretože veľa z nich má zlé držanie tela, chybné stereotypy, ochabnuté svalstvo, vystrčené bruško, guľatý chrbát alebo vystúpené lopatky. V dnešnej dobe pri sedavom spôsobe života, kde aj našim najmenším chýba prirodzený pohyb je cielené cvičenie s hlbokou znalosťou zákonitosti detského vývinu nevyhnutné.

Ako vyzerá cvičenie pre rôzne vekové skupiny?

 U menších detí od 3r. sa zameriavam väčšinou na nácvik dynamického pohybu, všestranne rozvíjajúceho pohybový aparát, vytváranie správnych stereotypov, vnímania tela, práce s ťažiskom a kompenzáciou. Už v útlom veku sa venujeme nácvikom dychových cvičení  a relaxácii ako aj správnemu dýchaniu počas cvičenia.

U starších detí od 4r. už fázujeme pohyb, vediem ich k sústredenosti a k rozvíjaniu jemnej motoriky. Podstatnou časťou cvičení je aj krátka statická výdrž v balančných pozíciách.

Tí šikovnejší, alebo starší, už od 7r prechádzajú plynulo do základných asán, v prípade Pilates  začínajú cvičiť na aparátoch reformer, chair, cadilac, roler… Staršie deti sa lepšie sústredia a majú istejšiu výdrž, ale aj im činnosti neustále mením. Svoje miesto má aj hra, tanec, masáž, alebo krátka nemoderovaná aktivita na uvoľnnie.

Základom mojej práce s deťmi je metodika BalanceBody®  TRX® NTC® PortDeBras® PowerJogy akadémie®

Aktivity a cvičenia moderujem tak, aby podporovali psychomotorický vývin detí. Spolu s rodičmi konzultujem ich zdravotný stav, obmedzenia a požiadavky, tak aby lekcie prebiehali nielen hravo ale aj zmysluplne.

Pilates alebo jógová lekcia pre najmenších je rozdelená do niekoľkých častí – pokojnejšia časť na zemi, základné asány pozdrav slnka, cvičenia na pilates strojoch, tance v priestore, cviky na fitloptách a balančných pomôckach, TRX a napokon voľná hra a masáž na špeciálnom stroji Rolletic.

Pohybová aktivita je nevyhnutný predpoklad pre zdravý vývoj našich detí a je nielen skvelým prostriedok ako podporiť ich zdravie, ale aj najlepší začiatok ich prípadnej športovej kariéry. Mojim cieľom je rozvíjať ich pohybové nadanie primerane ich veku a vytvoriť trvalý záujem o šport

Lekcie sú prevažne individuálne, prípadne v malej skupine 3 detí rozdelene podľa veku aby sa mohli navzájom motivovať, napodobňovať a socializovať.

Rozprávková jóga

Obľúbenou lekciou je rozprávková jóga, pri ktorej si deti vypočujú krátku rozprávku, na ktorej tému si potom zacvičíme. Deti sa stanú hercami a zahrajú si rozprávkový príbeh. Niekedy si prinesú svoje umelecké dielka, papierové lodičky, zvieratká alebo kresby, položia si ich do stredu a zacvičia si na motív, ktorý samé vytvorili.

 Riekankový Pilates

Deti cvičia na tému riekanky, snažia sa pohyb zladiť so sekvenciou a rytmom básničky. Nacvičujú správne dýchanie a naučia sa krátku zostavu na riekanku, ktorú si potom môžu zacvičiť kedykoľvek aj doma.

Nezabúdajme na našich najmenších. Aj oni potrebujú svoje „fitko“, kde sa tešia a kde sa stále naučia niečo nové. Výhodou štúdia agaton je jeho privátny charakter. Lekcie a cenu si dohodnete osobne cez kontaktný formulár. K dispozícii máte privátne a skupinové lekcie v balíčkoch po 10 lekcií/50min. V cene lekcie je aj malé občerstvenie (voda, čaj,džús,ovocie,sladkosť)

Pre viac informácii o mne, mojej praxi a mojich aktivitách navštívte môj blog, alebo si stiahnite ebooky zdarma. Fotografie z detského cvičenia nájdete na našej funpage studio – agaton

http://marcelagalova.sk/e-book-zdarma/

Teším sa na vašu návštevu!

Marcela

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia