Pilates, Jóga a Balet pre deti

V mojom štúdiu Agaton sa osobitne venujem aj našim najmenším cvičencom. Sú to okúzľujúce a radostné mladé stvorenia, ktoré pohyb milujú a vykonávajú ho s ľahkosťou, bez zábran a komplexov. Neustále skúšajú nové cviky a s ľahkosťou si pamätajú aj náročnejšie zostavy. Hlavne ak sú zoradené vo funkčných blokoch a prerozprávané formou rozprávok a riekaniek. V pozadí hrá veselá hudba a všade okolo sú rozmiestnené lopty, kotúče, podložky a nafukovacie zvieratká, ktoré deti využívajú pri cvičení ale aj pri hre.

Pilates a Jóga je pre deti veľmi zmysluplné cvičenie. Pretože veľa z nich má zlé držanie tela, chybné stereotypy, ochabnuté svalstvo, vystrčené bruško, guľatý chrbát alebo vystúpené lopatky. V dnešnej dobe pri sedavom spôsobe života, kde aj našim najmenším chýba prirodzený pohyb je cielené cvičenie s hlbokou znalosťou zákonitosti detského vývinu nevyhnutné.

Cvičenie TRX

Pilates s deťmi

Ako vyzerá cvičenie pre rôzne vekové skupiny?

 U menších detí od 3r. sa zameriavam väčšinou na nácvik dynamického pohybu, všestranne rozvíjajúceho pohybový aparát, vytváranie správnych stereotypov, vnímania tela, práce s ťažiskom a kompenzáciou. Už v útlom veku sa venujeme nácvikom dychových cvičení  a relaxácii ako aj správnemu dýchaniu počas cvičenia.

U starších detí od 4r. už fázujeme pohyb, vediem ich k sústredenosti a k rozvíjaniu jemnej motoriky. Podstatnou časťou cvičení je aj krátka statická výdrž v balančných pozíciách.

Tí šikovnejší, alebo starší, už od 7r prechádzajú plynulo do základných asán, v prípade Pilates  začínajú cvičiť na aparátoch reformer, chair, cadilac, roler… Staršie deti sa lepšie sústredia a majú istejšiu výdrž, ale aj im činnosti neustále mením. Svoje miesto má aj hra, tanec, masáž, alebo krátka nemoderovaná aktivita na uvoľnnie.

VIDEO CVIČENIA

Videa z cvičení s deťmi nájdete na našom youtube kanaly a ak sa vám páčia, staňte sa mojim odberateľom, aby vám ďalšie neušli. Alebo ich nájdete aj na našej Facebookovej FunPage

Základom mojej práce s deťmi je metodika BalanceBody®  TRX® NTC® PortDeBras® PowerJogy akadémie®

Aktivity a cvičenia moderujem tak, aby podporovali psychomotorický vývin detí. Spolu s rodičmi konzultujem ich zdravotný stav, obmedzenia a požiadavky, tak aby lekcie prebiehali nielen hravo ale aj zmysluplne.

VIDEO TRX

Detské cvičenie TRX nájdete na našej funpage, alebo na youtube

Pilates alebo jógová lekcia pre najmenších je rozdelená do niekoľkých častí – pokojnejšia časť na zemi, základné asány pozdrav slnka, cvičenia na pilates strojoch, tance v priestore, cviky na fitloptách a balančných pomôckach, TRX a napokon voľná hra a masáž na špeciálnom stroji Rolletic.

Pohybová aktivita je nevyhnutný predpoklad pre zdravý vývoj našich detí a je nielen skvelým prostriedok ako podporiť ich zdravie, ale aj najlepší začiatok ich prípadnej športovej kariéry. Mojim cieľom je rozvíjať ich pohybové nadanie primerane ich veku a vytvoriť trvalý záujem o šport

Lekcie sú prevažne individuálne, prípadne v malej skupine 3 detí rozdelene podľa veku aby sa mohli navzájom motivovať, napodobňovať a socializovať.

Rozprávková jóga

Obľúbenou lekciou je rozprávková jóga, pri ktorej si deti vypočujú krátku rozprávku, na ktorej tému si potom zacvičíme. Deti sa stanú hercami a zahrajú si rozprávkový príbeh. Niekedy si prinesú svoje umelecké dielka, papierové lodičky, zvieratká alebo kresby, položia si ich do stredu a zacvičia si na motív, ktorý samé vytvorili.

 Riekankový Pilates

Deti cvičia na tému riekanky, snažia sa pohyb zladiť so sekvenciou a rytmom básničky. Nacvičujú správne dýchanie a naučia sa krátku zostavu na riekanku, ktorú si potom môžu zacvičiť kedykoľvek aj doma.

Nezabúdajme na našich najmenších. Aj oni potrebujú svoje „fitko“, kde sa tešia a kde sa stále naučia niečo nové. Výhodou štúdia agaton je jeho privátny charakter. Lekcie a cenu si dohodnete osobne cez kontaktný formulár. K dispozícii máte privátne a skupinové lekcie v balíčkoch po 10 lekcií/50min. V cene lekcie je aj malé občerstvenie (voda, čaj,džús,ovocie,sladkosť)

Pre viac informácii o mne, mojej praxi a mojich aktivitách navštívte môj blog, alebo si stiahnite ebooky zdarma. Fotografie z detského cvičenia nájdete na našej funpage studio – agaton

http://marcelagalova.sk/e-book-zdarma/

Teším sa na vašu návštevu!

Marcela

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia