Namiesto hormónov Jóga

Pre zdravé a sexi telo len 30 min denne

To je tajomstvo zdravia a vitality zakladateľky terapie Hormonálnou jógou Dinah Rodrigues, terapeutky a lektorky, s ktorou som mala tú česť osobne sa stretnúť v Prahe. Nemohla som uveriť, že tá aktívna žena z Brazílie má 90 rokov. Stále cestuje po celom svete a školí lektorky v tejto jedinečnej technike. Na moje osobné pozvanie na Slovensko zareagovala veľmi ústretovo a z jej odpovede bolo zrejmé, že aj keď má nabitý program, pozvanie neodmieta. Rozprávala mi o svojich nespočetných plánoch na budúci rok. Neuveriteľné v jej veku. Počúvala som ju a v duchu si želala byť tak aktívna a plná nových vízií, keď budem v jej veku.

Z nášho stretnutia som si odniesla niekoľko silných dojmov, o ktoré sa s vami chcem podeliť. Útla, charizmatická, neskutočne vytrvalá, cieľavedomá a značne prísna dáma je táto Dinah, s dievčenským smiechom, ktorý napokon roztápa ľady. A aj keď som musela prekonať osobne niekoľko prekážok, ktoré mi komplikovali osobné stretnutie, napokon sa to podarilo. Prvú prekážku som podliezla, druhú preskočila a vyplatilo sa to. Život nás takto učí a posúva dopredu.

Svoju Hormonálnu jógovú terapiu predstavuje Dinah ako 30 rokov osvedčenú metódu, podloženú výskumom a lekárskymi svedectvami. Je to štruktúrovaná cvičebná zostava v presnom poradí cvikov a s detailným prevedením, ktoré keď zachováte, prinesie očakávané výsledky už do 3 mesiacov. Zbavíte sa nežiadúcich vedľajších prejavov klimaktéria, zdravotných problémov so štítnou žľazou, nefunkčnosťou vaječníkov, a vo všeobecnosti chorôb spojených s nedostatočnou produkciou hormónov v tele – v mužskom i ženskom.

Dinah sa pri tvorbe svojej metódy zaoberala fyziológiou a inšpirovala sa rôznymi jógovými smermi, z ktorých vybrala účinné cviky na vaječníky, štítnu žľazu a hypofýzu. Posilnila ich účinnosť dychovými cvičeniami a tibetskou technikou práce s energiou.

Dnes svoju metódu doporučuje každej žene po 35 r, mužom i diabetikom. Pre každého ma presne vypracovanú metódu cvičenia. Jednoducho si vyberte tú vhodnú pre vás a začnite so zmenou životného štýlu hneď teraz. Semináre, na ktorých sa naučíte kompletnú zostavu prebiehajú aj v mojom Agaton štúdiu, stačí mi napísať a vybrať si svoj termín.

 

Pretože sa osobne touto témou hormonálnej stimulácie zaoberám už 10 rokov, nájdete u mňa v ponuke aj inú zostavu Hormonálnej jógy s prvkami Pilates. To ale nie je terapia Dinah Rodrigues. Bola som ňou síce inšpirovaná, ale zostavila som ju podľa princípov Pilates, ktoré odstaraňuje funkčné blokácie zabraňujúce aktívnej funkcii hormonálneho systému, princípov Hatha jógy, učením Gítánanda Giri a Rišikéšskou sériou asán. Viac sa dočítate  v e-booku, ktorý si stiahnite zdarma na mojom blogu.

Vrátim sa ale k Dinah Rodrigues a jej radám pre ženy. Namiesto 3 hod cvičenia v posilňovni, ktoré hormonálnu hladinu skôr znižuje, radí moderovanú športovú aktivitu, niekoľkokrát do týždňa. Zdravú životosprávu, dostatočný spánok a cvičenie zostavy HJ minimálne 3 krát do týždňa. Optimálne každý deň. Prílišná štíhlosť taktiež neprospieva, a niekoľko vankúšikov okolo bokov nie je na škodu. Ženské telo je múdre, a rýchlo sa bráni proti extrému. Vie, že zdravé percento tuku je dôležité pre optimálnu tvorbu hormónov.

Nevadí, že máme vrásky? Osobnosť a vitalita sú omnoho dôležitejšie. Cvičenie Hormonálnej jógy udržuje telo funkčne mladé, a nemusí ostať donekonečna napnuté a vyhladené. Pružné vám ale bude slúžiť až do vysokého veku. Dôkazom toho je sama Dinah.

Na záver malá rada odomňa:

Cvičím každé ráno asi pol hodiny. Potom ľahké raňajky. Jedálniček tvorí prevažne ovocie a zelenina, aj keď nie som striktná vegetariánka, mäsu sa skôr vyhýbam. Na raw food a fitko nedám dopustiť. Vediem zdravý životný štýl, chodím na prechádzky do prírody, športujem, vzdelávam sa a rada si pospím. Ostať sexi aj po 40tke potom nie je až také ťažké, čo myslíte?

 

 

 

 

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre
 1. Eva Kršková píše:

  Pekný den p. Marcelka,
  rada by som sa spýtala na dvd, ktoré som našla ako obrázok na Vašej stránke.
  Neviem či ide o Vašu knihu na cd alebo je to dvd s nejakými zostavami hormon.jogy.
  Dakujem Vám za info
  Zelám krásne dni

  • Marcela Gaľová píše:

   Teší ma váš zaujem o cvicenie HJ. Na mojom webe si viete stiahnut celu cvicebnu zostavu, s manualom aj audio meditaciami na CD, DVD alebo na USB. Zostava je ale v printovej podobe nie su to zatial videá. Praktický nácvik vám odporucam absolvovat v mojom studiu http://www.agaton.sk Krasne chvile pri cviceni prajem. Namaste!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia