Art terapia alebo keď mozog kreslí

Ako byť kreatívny a „prekresliť“ sa k sviežosti?

Budete prekvapení, čo všetko dokážete. Kreatívne aktivity ako kresba, maľovanie, tanec či jóga Vám po niekoľkých cvičeniach budú pripadať samozrejmé. Tajomstvo je v rozlíšení toho, čo dokážu naše mozgové hemisféry.

Vďaka pravej hemisfére sme kreatívni, intuitívni otvorení pre novosť, umenie a vnímanie krásna, improvizujeme.

Ľavá hemisféra je zodpovedná za prácu logiky, racionálne uvažovanie analyzovanie a pravidlá.

Ideálne je ak činnosť oboch hemisfér je v rovnováhe. Tak kreatívni ľudia majú zároveň zmysel pre poriadok a racionálni sa vedia nadchnúť pri pohľade na umenie alebo meditujú.

Ako posilniť prácu hemisfér?

Ak používate prevažne pravú hemisféru podporte činnosť ľavej napríklad lúštením krížoviek, čítaním detektívok, hraním šachu, scrable alebo športujte. Vhodný je tenis, badminton, golf či stolný tenis.

Analytikom pracujúcich s číslami a logikou sa doporučuje jóga, meditácia, tanec, umenie, maľovanie…pre pravákov je dobrý tréning umývať si zuby, či písať ľavou rukou.

Neviem! Nedokážem!

Bežne nadané dieťa nastupujúce do školy s 95percentami vrodenej tvorivosti pri nástupe na vysokú školu má už len necelých 13 percent. Ako prebudiť odložený zvyšok? Pokiaľ nám Ľ hemisféra našepkáva že niečo nedokážeme, Pravá, ktorá nepozná strach nás bude povzbudzovať k činnosti.

Mentálny tréning

Niekoľko dychových cvičení na prepojenie oboch hemisfér Vás pripraví na kreatívnu časť so štetcom v ruke. Najprv zdanlivo nelogickými cvičeniami utlmíte ľavú hemisféru a povzbudíte tak Pravú k činnosti. Potom kreslite Pravou hemisférou, tento dar je vrodený, dokáže to každý aj bez umeleckého nadania. Dokážete vnímať svet v celosti a z nadhľadu a to sa dá pri kresbe využiť.

Buďte kreatívni, nebojte sa toho! Mozog pracuje podobne ako svaly v tele, tréningom sa jeho činnosť zlepšuje, udržiava sa v kondícii a rozvíja svoje schopnosti. Vystavujte Vašu myseľ nový situáciám, postavte ho pred nové výzvy, robte staré rutinné úlohy inak, novým spôsobom. To všetko Vám navráti vitalitu a sviežosť v myslení.

Prekreslite svoj mozog k sviežosti!

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia