Vzťahy, ach tie vzťahy!

Je žena životným projektom muža?

Prečo muži málokedy vedia ako na ženské emócie reagovať?

Žena je rozladená, okolie chodí po špičkách, ale jej vlastný muž nič nespozoruje. V lepšom prípade zavtipkuje, ale docieli len zhoršenie jej nálady, pretože žena to vníma rovnako: nerozumie mi, nevšíma si moje pocity…

A takto naše vzťahy prechádzajú školou života každý deň!

Muž sa cíti zodpovedný za jej náladu. Prečo?

Ak je ona nešťastná zlyhal som, pomyslí si a chápe to ako osobnú prehru. Jeho projekt zlyhal. Kladie si otázky:  čo som zase urobil zle?

Znie to ako klišé keď povieme, že je potrebné vrátiť sa do detstva? Naše vzťahy zrkadlia naše detstvo.

Muž ako malý chlapec, ktorý sa od útleho detstva stretol s obrovskou zodpovednosťou za emočné pohodlie svojich rodičov. Lenže na to on ako dieťa nebol vybavený. Ak niečo medzi rodičmi nebolo v poriadku, malý muž-dieťa to ako vinu vezme na seba. Asi neposlúcha, asi je zlý, keď sa rodičia hádajú. A podľa detskej psychiky nastane reakcia: vzdor, útek, uzavretie sa do seba.

Je Vám tá reakcia povedomá? Situácia kde chýba logika. Chýbala vtedy a chýba aj v dospelom veku. Je tu len číra reakcia na rovnaký podnet. V detstve rodičia v ťažkých situáciách prevalcovali pocity dieťaťa chlapca, prevzali nad nimi vládu a ono ostalo bezmocné. Zároveň sa rodič cíti trápne, lebo vie, že pred svojim dieťaťom to mal byť on, kto si vždy má vedieť poradiť. A tak tu máme kolobeh, kde prebraný vzorec, ktorý kedysi zdedil rodič a nevysporiadal sa s ním teraz padá na jeho dieťa. Dieťa malý chlapec miluje svojich rodičov bezpodmienečne a jediné o čo mu ide je potešiť ich. Ak to nefunguje, chlapec vzdoruje, uzatvára sa do seba, vzpína sa lebo je to jediný spôsob ako sa dištancovať od stresujúcej situácie. Ak si takýto prístup zakóduje z detstva, v dospelosti mu akýkoľvek spúšťač navodí rovnakú reakciu, v každom jeho vzťahu. A trauma je na svete.

Tak ako v detstve sa cítil zodpovedný za emočný stav rodičov, keď nemal šancu rozumieť tomu čo sa deje a o čo v nejakom konflikte ide, tak aj v dospelosti. Vzdáva sa presile partnerkiných emócií. Nereaguje na nich, v mene „prežitia“ sa uzatvára do seba. Reaguje tak dieťa v tele dospelého muža.

A čo teda žena pri prežívaní svojich emócií potrebuje? Jednoducho cítiť prijatie, akceptáciu. Nepotrebuje posudzovanie prečo sa tak cíti, ani otázky, kritiku alebo múdre rady. Jednoducho potrebuje cítiť od partnera, že ten jej dovolí byť v jej stave tak dlho ako ona potrebuje, bez výčitiek. žena si to chce prežiť a spracovať po svojom. A na to niekedy potrebuje dlhší čas.

Milujem predstavu, že s mužom sa žene otvára nový svet…

My ženy si vyberáme svet, v ktorom sa cítime najlepšie, ktorý v nás prirodzene podporuje harmóniu a súlad. V ktorom sa cítime bezpečne. Je to nevyhnutné, aby svet, ktorý nám muž ponúka aby sme ho zdieľali s ním a rozvíjali, odrážal čo najviac nás samé, naše túžby a sny. Iba tak nastane súlad a zdravý základ pre ďalšie vedomé kroky partnerského vzťahu.

Veľa šťastia ženám v ich emóciách a mužom v ich úsilí budovať bezpečný svet!

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia