Tajomstvo vedomého dychu

Kľúč k trvalému zdraviu

Telo je múdre a zázračné, ak mu dovolíte sa prejaviť. Vie sa liečiť, udržiavať sa v kondícii a vnútornej mladosti a vitalite. Podstatným prvkom je uvedomelé dýchanie. Vedomý dych Vás udržiava  v priamom kontakte s vašim telom a s vašimi emóciami. Telo sa totiž ustavične snaží s Vami spojiť. Pri vedomom dýchaní „vdychujeme“ vnútornú múdrosť prírody a nachádzame odpovede.

 Ako správne dýchať?

Je mnoho spôsobov a techník. Najrozšírenejší je plný jógový dych, zložený z brušného, hrudného a podkľúčneho dýchania.

Účinky riadeného dychu:

 1. dych ovplyvňuje psychiku
 2. uvoľňuje svalové napätie a stres
 3. pozitívne ovplyvňuje funkciu vnútorných orgánov v oblasti hrudníka a brucha
 4. ovplyvňuje centrálny nervový systém, dychový a srdečný rytmus

Ovplyvňovaním dychu vnucujete Vášmu dychovému cyklu a telu nový rytmus, riadený, vedomý a zacielený. Sústreďte sa na pozitívne zmeny, pocity a emócie a predýchajte sa k zdraviu!

Viac o dýchaní a jeho účinkoch na zdravie sa dozviete v cvičebnom programe Hormonálnej jógy. Pre oboznámenie sa s metódou si stiahnite zdarma e book, ktorý je vhodný ako pre ženy tak pre mužov a našich seniorov.

Štítky:
Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia