Raw nanuk alebo zmrzlina?

V letných dňoch lahodné raw schladenie. Pripravila som pre vás nové recepty na raw zmrzlinu, alebo nanuky. Príprava je rýchla a jednoduchá, len z ovocia bez cukru a sladidiel.

Čo potrebujeme?

2 banány, 2 šálky broskýň, alebo iné ovocie podľa vašej chute (maliny, jahody…)

Alebo: mix mrazeného lesného ovocia. Nazbierajte čerstvé a dajte na pár hodín zamraziť, banány, agáve sirup (med), kokosové maslo, arasidové maslo, sojove alebo mandľové mlieko, ďatle

Mliečno- smotanová verzia:

3 banány, 1 tvaroh, 1 pol lyž kokosového masla, vanilka, kakao

Postup:

Vo vysoko výkonnom mixéri rozmixujeme na kašu banány, mrazené ovocie, podľa potreby dosladíme agáve sirupom, alebo medom. Nalievame do nanukových alebo zmrzlinových formičiek a necháme zamraziť. Roztopíme (na pare) raw kakao a rýchlym ponorením obalíme nanuk čokoládou, prípadne posypeme nadrobno nasekanými orieškami. Uchovávame v mrazničke.

Mliečny nanuk:

Tvaroh s banánmi rozmixujeme a pridáme vanilku a kokosové maslo. Rozdelíme napoly a jednu polovicu zmiešame s raw kakaom. Plníme do formičiek najprv tvarohovú vrstvu, potom čokoládovú a napokon znova tvarohovú. Napokon môžeme namáčať v čokoláde (ako v predošlom popise) a necháme zamraziť.

Dobrú chuť a krásne leto!

  

Nanuk s arašidovým maslom

3 šálky marhúľ, 2 banány, 1 šálku ďatlí, 1 lyž kokosového masla, 1 lyž arašidového masla, to všetko spolu rozmixujeme s 1 šálkou sójového alebo mandľového mlieka na na hladkú kašu, nalejeme do formičiek a necháme zamraziť.

Marcela

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia