Meditácia tajomstvo vedomého Ja

Meditácia je moje vnútorné objatie. Prejav lásky k sebe samej, akceptácie môjho tela a mojich pocitov

Meditujme, relaxujme

Existuje  noho  prístupov  k meditácii.  Ja  som  pre  účely Hormonálnej jógy  zvolila  techniku  vhodnú  pre   začiatočníkov, ale ktorej prax je niekedy náročná aj pre veľmi pokročilých. Tento stupeň základnej relaxácie nám úplne postačí.

Pôjde nám o zotrvanie v pokoji, bez  pohybu, v uvoľnení. Pozornosť obráťte do seba, smerom k svojmu  telu,  prežívaniu,  preciťovaniu, k dychu.  Buďte  si  vedomí  seba  samých!

S pocitom sebaprijatia a lásky akceptujte seba a tešte sa zo seba. Prijmite tento   pôžitok  a zastavte   ho!  Myseľ  sústreďte na jeden bod a nedovoľte jej utekať.

Riadiť  sa  etickými  pravidlami.

To  je pri meditácii to najdôležitejšie, pretože každé zlo ktoré rozsejete okolo nielen že ubližuje ostatným, ale aj vám samým. Na vašej tvári je to poznať, a vo vašom tele a mysli pocítite dôsledky  svojich rozhodnutí!

Započúvajte sa do jednej z ponúknutých meditácii programu hormonálnej jogy nazývanej Vizualizácia mesačného svetla:

 

V celom programe Hormonálnej jogy týchto meditácii používame viacero. Všetky dostupné nájdete ako súčasť 1 modulu. Nemôžem vám ich sprístupniť teraz a tu, pretože by boli vytrhnuté z konceptu celej terapie. Ale v súčinnosti s cvičením zostavy HJ sú účinným prostriedkom, ako upokojiť myseľ, naučiť sa pracovať s energiou, relaxovať a pomôcť svojmu telu kvalitne odpočívať. Preto ich odporúčam aj ako súčasť Jógy pre lepší spánok.

Celý program s ranným cvičením Hormonálnej jógy, meditáciami a večernou zostavou Jógy pre lepší spánok si stiahnite na mojom blogu. Všetko nájdete v 1 MODULE.

Nájdete tu 4 meditácie:

 1. Vizualizácia mesačného svetla
 2. Harmonizácia vitálnych bodov
 3. Celková harmonizácia telesnej energie
 4. Vizualizácia na prečistenie a prevenciu zápalu karpálneho tunela

Urobte si radosť, zacvičte si a meditujte!

Prajem krásne a pokojné dni.

Namaste!

 

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia