Dýchajte je to zábava

Zmena, ktorá pozitívne ovplyvní celý Váš život!

Tiež ste sa neraz prichytili pri tom, ako plytko dýchate? Alebo neraz počúvam od klientov pri cvičení v mojom štúdiu:“ ja dýcham presne opačne“, alebo: „nikdy som nevedel správne dýchať..!“ Nestrácajte odvahu! Naše telo je múdre a nájde si spôsob ako pri konkrétnej námahe správne dýchať. Ale pomôžte mu aj vedome cvičeniami z praxe jógy zameranými na efektívny a správny dych.

Skúste niekoľko dychových cvičení:

Niekoľko jógových praktík ako správne dýchať:

Hrudný dych – zapája medzirebrové svaly. Ak si položíte dlane na spodné rebrá, cítite pri nádychu ich rozpínanie, bruško sa pritom nehýbe.

Brušný dych naopak cítite pohyby v oblasti brucha a hrudník sa nedvíha. Stimulujete tak masážou vnútorné orgány.

Podkľúčny dych ťahá nádych pod kľúčne kosti. napomáha imunite a je efektívnou prevenciou pri astme.

 

Čo nám dych prináša?

 1. energiu a kvalitu života, telesnú kondíciu
 2. upokojuje nervový systém
 3. reguluje srdcovú aktivitu, reguluje tlak, podporuje metabolizmus
 4. dych je úzko prepojený s psychikou a správnym dýchaním nastolujeme rovnováhu a harmóniu. Výdych odplaví blokácie e negatívne emócie, hnev a zlé pocity

Dýchajte, smejte sa, skúšajte je to zábava. Učte sa kontaktu so svojím telom počas vedomého dychu a vstupujte takto do tajomného rytmu Vášho života. Zmenu pocítite čoskoro!

Podrobnejší popis dychových techník nájdete v mojom E-Booku Programu Hormonálnej jógy. Na oboznámenie sa s programom si stiahnite E – Book zdarma tu!

Namaste !

 

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia