Ako sa cvičí Hormonálna jóga?

Hormonálna jóga aj praktický manuál (E-Book)

Hormonálna terapia jógou pracuje dynamicky a intenzívne s energetickým telom, pránou, energiou prúdiacou v celom našom tele. Udržiava nás v zdraví, vitalite a mentálnej pohode.

Čo vás trápi?

Časté problémy žien s polycystickými vaječníkmi, pred menštruačným syndrómom, myómom, neplodnosťou, nefunkčnosťou vaječníkov, depresiami, nespavosťou, spomaleným metabolizmom, alebo vedľajšími účinkami menopauzy, či narušenej funkcii štítnej žľazy, si mnohé ženy liečia alternatívnym spôsobom Hormonálnou jógou. Vyhnú sa tak vedľajším negatívnym účinkom hormonálnej liečby a dosiahnu svoj cieľ prírodným a účinným spôsobom.

Čo je obsahom Hormonálnej jógy?

Zostavu Hormonálnej jógy Dinah Rodrigues sa v praktickom workshope naučíte pod vedením medzinárodne certifikovanej lektorky Marcely Gaľovej. Rozprávame sa o pozitívnych účinkoch tejto metódy, o odporúčaniach a kontraindikáciách ako aj o doplnkových terapiách akými sú muzikoterapia, aromaterapia s esenciálnymi olejmi, o zákonoch rezonancie a samozrejme o zakladateľke terapie a jej metódach. Viac nájdete aj v článku na blogu, ktorý opisuje osobnú skúsenosť lektorky Marcely so stretnutia s Dinah: Pre zdravé a sexi telo stačí len 30 min

Aký je program?

Obsahom terapie je teoretická príprava a nácvik cvičebnej zostavy. Okrem liečebnej zostavy sa naučíte aj účinné cviky proti stresu, cviky na zlepšenie spánku, na zvýšenie energie, alebo na upokojenie organizmu a mysle. Naučíte sa meditovať a spievať mantry. Viac o meditácii a ukážkovú vizualizáciu na stiahnutie nájdete v článku: Meditácia – tajomstvo vedomého Ja.  

 

Každodenná prax jogy Vám pomôže zbaviť sa bolestivej menštruácie, upraviť nerovnováhu hormonálneho profilu, zlepšiť funkčnosť vaječníkov, je ideálna pre ženy ktoré majú problémy s otehotnením ako aj pre ženy v období menopazy.

Naučíte sa zostavu 21 cvikov, ktoré zvládnete aj keď s cvičením nemáte predošlé skúsenosti. Manuál Hormonálnej jógy pre cvičenie doma je samozrejmosťou. Pomôže Vám doma zostaviť si ideálnu lekciu svojej vlastnej jógovej terapie.

 

Svoju Hormonálnu jógovú terapiu predstavuje Dinah ako 30 rokov osvedčenú metódu, podloženú výskumom a lekárskymi svedectvami. Je to štruktúrovaná cvičebná zostava v presnom poradí cvikov a s detailným prevedením, ktoré keď zachováte, prinesie očakávané výsledky už do 3 mesiacov. Zbavíte sa nežiadúcich vedľajších prejavov klimaktéria, zdravotných problémov so štítnou žľazou, nefunkčnosťou vaječníkov, a vo všeobecnosti chorôb spojených s nedostatočnou produkciou hormónov v tele – v mužskom i ženskom.

Dinah sa pri tvorbe svojej metódy zaoberala fyziológiou a inšpirovala sa rôznymi jógovými smermi, z ktorých vybrala účinné cviky na vaječníky, štítnu žľazu a hypofýzu. Posilnila ich účinnosť dychovými cvičeniami a tibetskou technikou práce s energiou.

Dnes svoju metódu doporučuje každej žene po 35 r, mužom i diabetikom. Pre každého ma presne vypracovanú metódu cvičenia, podporenú výskumom, a dlhoročnými skúsenosťami. Viac sa o jej práci a výskume dočítate v článku Fenomén zvaný Hormonálna jóga! 

E-Book online zostava

Pretože sa osobne touto témou hormonálnej stimulácie zaoberám už 10 rokov, nájdete u mňa v ponuke aj skrátenú zostavu Hormonálnej jógy s prvkami Pilates,  inšpirovanú Dinah Rodrigues, Hatha jógou, učením Gítánanda Giri a Rišikéšskou sériou asán. Zostavená je aj podľa princípov Pilates, ktoré odstaraňujú funkčné blokácie zabraňujúce aktívnej funkcii hormonálneho systému, princípov Hatha jógy,  Viac sa dočítate  v e-booku, ktorý si stiahnite zdarma na mojom blogu.

Ak nemáte možnosť zúčastniť sa seminára, stiahnite si aspoň online verziu skrátenej verzie a zacvičte si! Nezabudnite, že každá jóga, dobre zacvičená je Hormonálna!

Bolí vás pri cvičení chrbát?

Ak máte problémy s chrbticou a bojíte sa pustiť do cvičenia jógy, mám pre vás riešenie. Začnite najprv programom Zdravý chrbát pre všetkých a po niekoľkých týždňoch, keď sa váš zdravotný stav zlepší môžete plynulo prejsť na Program Hormonálnej jogy s prvkami Pilates.  Jednotlivé programy na seba plynulo nadväzujú, takže sa krok po kroku dopracujete až k skvelým výsledkom. Držím vám palce a v prípade otázok mi neváhajte napísať, alebo navštívte moju funpage a sledujte novinky zo sveta Fitness.

Ako môže vyzerať váš komplexný terapeutický program?

 1. Ráno (na lačno) zacvičíte si Hormonálnu jógu. Sekvenciu otvoríte krátkym dychovým cvičením a mantrou. potom dynamicky odcvičíte pozdrav slnka, a prejdete plynule do zostavy HJ. Na záver absolvujete relaxačné cvičenia na zharmonizovanie energie.
 2. Na obed si doprajete krátku meditáciu a dychové cvičenie na aktiváciu energie, a ak vás niekto veľmi v práci vytočil, tak pranajámu na upokojenie 🙂 Vhodná je aromaterapia – kvapku vhodného esenciálneho oleja do vody, ktorú pijete, alebo si olej rozotrite po dlaniach alebo tvári.
 3. Večer venujete čas zostave Jógy na lepší spánok a muzikoterapii. Vhodná je aj meditácia, mantry a aromaterapia. Na pokožku si naneste kokosový olej obohatený kvapkami esenciálneho oleja a do vlasov vmasírujte levandulový a pepermintový esenciálny olej na regeneráciu.

Jógou pre lepší spánok

Ak potrebujete zlepšiť kvalitu spánku a pripraviť Vaše telo na spánkový rytmus, nahliadnite do článku Jógou pre lepší spánok . Okrem dôležitého stereotypu zdravých rituálov pred spaním vyskúšajte aj cvičenie. Je základom Zdravého životného štýlu. Možno tiež poznáte osvedčené tipy ako lepšie zaspať: Ak ste si zatemnili spálňu, vyvetrali, odpojili elektrospotrebiče, mobil a wifi, nejedli po 16h a stále sa vám nedarí zaspať, doplňte do stereotypu ešte tento cvičebný rituál.

Grátis zostavu si stiahnite tu! 

Prajem Vám krásne cvičenie a úspešnú cestu za hlbším sebapoznaním.

Namaste!

Marcela

Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre
 1. Erika Štrbova píše:

  Mam zaujem o e-Book hormonalna joga

  • Marcela Gaľová píše:

   Teším sa Vášmu záujmu o cvičenie, prosím navštívte môj e shoop, kde si knihu môžete bez problémov stiahnuť. Ohľadne poradenstva pri cvičení ma neváhajte kontaktovať. Marcela

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Kategórie
 • Hormonal yoga E-Book free

  Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

 • Najnovšie články
 • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

  Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia