Ako 21 dňová výzva poznačila môj život

Alebo ako jedna zmena nestačí

Tí, ktorí ste sa zapojili do výzvy 21 Zmena je Život ste už iste objavili podstatu tejto premeny. Zdieľame spolu túto výzvu aj na facebooku v skupine a je úžasné vidieť krásu, ktorá pretvára naše životy. Spočiatku to nie je ľahké vidieť nové veci okolo, keď sme zavalení stereotypom a problémami. Ale ak nastavíme svoje vnímanie na naše vnútro, dokážeme v ňom objaviť skryté túžby a v okolí zase do očí bijúce dary, ktoré nám príroda, svet, Boh, rodina, ľudia okolo ponúkajú. Všetko je to zákon rezonancie a to sa spolu učíme objavovať.  Premena začína v našej mysli!

Ako to bolo u mňa?

Prvé dni mojej výzvy boli kruté. Stálo ma veľa námahy si vymyslieť skutočné dary, ktoré sa vymykajú všednej rutine, ktoré si nemožno zaplatiť peniazmi a ktoré by ma skutočne naplno potešili. Vyskúšala som si sama na sebe, aké ťažké je niekedy obdarovať sám seba. Väčšinou nemám problém obdarovať blízkych, ľudí okolo, priateľov, klientov…ale urobiť seba samú šťastnou je niekdy skutočne tvrdý oriešok. Nechcela som očakávať od iných, že ma urobia šťastnou, to nie je ich poslanie. Môj život je zverený do mojich rúk a jedine ja sama som zodpovedná, čím kalich svojho života naplním.

Mám takú teóriu

Predstavujem si svoj život ako pohár, ktorý keď je naplnený šťastím len do polovice a ja z neho začnem ešte aj rozlievať svojmu okoliu, lebo veď sa máme o svoje dary podeliť…tak výsledkom je, že môj pohár sa čoskoro vyprázdni a aj ja ostanem frustrovaná, že som nevedela dať viac, aj moje okolie ostane smädné, lebo veď si len priznajme, my ľudia sme stále smädní a tak trocha nenásytní.

Preto som pochopila, že to bude fungovať  iba ak zmením taktiku. Iba ak si naplním najprv svoj pohár života šťastím až po okraj , môžem z toho čo sa prelieva sýtiť ľudí okolo. A tak aj ja ostanem plná aj okolie spokojné. To je význam myšlienky:

Vtedy, keď nastal zlom

Asi v polovici mojej 21 dňovej cesty sa mi začali diať čudné veci. Pôvodne som od mojej výzvy k zmene očakávala, že sa môj unavený mozog a utlmená pozornosť zahltená nánosmi starostí a problémov očistí a stanem sa nanovo vnímavou na dary, krásy a radosti, ktoré sú denno denne okolo mňa. To, čo som si akosi zabudla všímať sa mi naraz rozjasní pre očami a mne to po 21 dňoch svitne. Môj mozog už nebude musieť namáhavo vyhľadávať krásu a darčeky pre seba, ale uvidí ich akosi samozrejme, bez veľkého sústredenia. Obdarovať samú seba sa mi stane samozrejmosťou ako dýchanie.

A ono to bolo celé trocha inak. Čo ma absolútne prekvapilo, s čím som nepočítala bolo, že mi vesmír začne odpovedať tak márnotratne, že ma okrem mňa samej začnú obdarúvavať aj ľudia s ktorými sa stretávam. Začala som dostávať náhodné darčeky, malé i veľké radosti, ktoré mi okolie spôsobovalo bez toho, aby som k tomu dávala nejaký podnet. Bolo to skvelé. Oslobodzujúce a náramne spirituálne. Pochopila som, v čom zákon rezonancie spočíva. A tak si to viete predstaviť, aké Vianoce prežívam už teraz. Každý deň si sama dám darček (vždy iba jeden) a odpoveďou mi sú ďalšie tri od môjho okolia bez toho, aby som ich očakávala alebo si o ne požiadala. Priam DOKONALÁ ROVNICA!

Toto je tajomstvo ľudskej premeny

Ak milujeme seba, spĺňame božie poslanie, ktoré nám bolo zverené od kolísky. A ak ho spĺňame dôkladne a s pokorou, tak odpoveďou nám je, že dostávame mnohonásobne viac, ako sme schopní dať sami sebe. Nie je toto nádhera? Oplatí sa nastúpiť na takúto cestu. Nemáme čo stratiť.  A cítiť sa obdarovaní je ten najkrajší pocit na svete. To je Láska!

Aká je moja rada?

Zo skúsenosti môžem povedať, že každý z nás, kto toto na sebe vyskúša a vydrží do konca, objaví svoj vlastný DAR. Pochopí svoje vlastné TAJOMSTVO. Ja som ho s vami trocha zazdieľala, i keď neprezradím, čo konkrétne to pre mňa znamená, ale na konci mojich 21 dní som dostala DAR, na ktorý som čakala 30 rokov. Prijatím tohto „osvietenia“ mi došlo, že pre mňa to je iba začiatok a jedna výzva mi nestačí. Pokračujem vo svojom obdarovávaní sa a nastupujem na cestu VĎAČNOSTI. Vymyslela som si 30 dňovú Výzvu k Vďačnosti, v ktorej každý deň chcem za niečo konkrétne poďakovať. Ak chcete, pridajte sa. Moje príspevky nájdete v našej uzavretej FB skupine. Čím viac ďakujeme, tým viac otvárame svoje srdce pre dobro a stávame sa lepšími ľuďmi.

Darujme, milujme a ďakujme…

Marcela

Štítky:
Marcela Gaľová

Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu!

Viac o mne sa dozviete tu >>

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia