3 Cvik z Jógy pre lepší spánok

3 Strečing krčnej chrbtice – Neck Stretches

Zacvičte si pred spaním a zlepšíte jeho kvalitu

Z cyklu Jóga pre lepší spánok som pre vás pripravila ďalšiu pozíciu, ktorá vám pomôže lepšie zaspať.

Sadnete si pohodlne na vankúš. Podložte si bedrá mäkkou podložkou aby boli vyvýšené nad úroveň kolien. Vystrite obe ruky nad hlavu a dýchajte 3x-5x plný jógový dych.

Následne pritiahnite pravé ucho k pravému ramenu a ľavú ruku vystrite vedľa tela. Pravou rukou si jemne pritiahnite hlavu bližšie k ramenu, aby bol strečing účinnejší. Dýchajte hlboko 3x-5x dychové cykly. To isté zopakujte na druhú stranu. Na záver relaxujte s hlavou v predklone, spustenej na hrudník.

 

Yoga workout for a better sleep

I have prepared third basic asana for you to help you sleep better and improve the quality of sleep. Now read the third position:

Comme into your cross- legged position.  

First stretch both hands above your head and breathe deeply. Later drop the right ear towards the right schoulder, extend the left hand out to your side, and bring your right hand overhead and rest it. Repeat it on the other side. Breath deeply 3x-5x. Finally, relax with your head on the chest. 

Use the pillow underneath your seath to gently prop you up.

Next time we will describe: Púrna samkata asana

Nabudúce si povieme viac o pozícii Púrna samkata asana, a pretože je to asána trošku náročnejšia, ponúknem vám aj alternatívu pre začiatočníkov.

Namaste!

Štítky:
Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia