21 dní výzva Život je Zmena

Ako žiť a nezblázniť sa?

Gratulujem, dotklo sa vás slovo Výzva, alebo Zmena, alebo máte len záujem o Zdravý životný štýl a pre-klikli ste sa k článku. Urobili ste tak svoj prvý krok na ceste za zmenou svojho Životného štýlu. Nesľubujem, že to bude ľahké, ale bude to fungovať, ak to nevzdáme. Táto 21 dňová Výzva je tu práve na to, aby sme si navzájom pomohli, inšpirovali sa a podelili o skvelé nápady a svoje osobné dary,ktoré robia život krajším. Ako to celé začalo?

Dá sa vôbec v meste žiť zdravo?

Jedno ráno som otvorila oči napadlo ma, takto ďalej nemôžem. V byte si nemôžem otvoriť okno bez toho, aby sa mi dnu nenahrnuli výfukové plyny stovky aut. Ich hluk počúvam už od piatej.  Zbíjačka a bager na stavbe vedľa nášho domu rachotí od východu slnka. Z balkóna mám výhľad na smetisko a rozhádzané kontajnery, ktoré tu susedia nazvláčali pod okná.

Presuniem sa do kúpeľne, a z vodovodného kohútika tečie hrdzavá voda. Tak aspoň v kuchyni si pripravím zdravé raňajky z potravín zo supermarketu. Wouw, super BIO! Niet nad Zdravý životný štýl…

Začať pracovný deň od skorého rána a ukončiť ho často až po polnoci to si zaslúži minimálne nobelovku za workoholizmus. A sociálny život? Kultúrne vyžitie? A to kedy si na to mám nájsť čas?

No skúšam to vydržať, týždeň, dva, šesť rokov…

Až sa jedného rána zobudím a viem, že je koniec, takto to ďalej nepôjde.  Mám dve možnosti:

 1) čakať, kým sa moje okolie zmení, polepší, uvedomí.… Mesto zruší parkovisko a vysadí stromy okolo domu, susedia začnú dbať nad čistotou spoločných priestorov a dvora, pracovníci na susednej  stavbe skončia do ôsmej  večer, noc bude tichá, vzduch bude voňať za prírodou. Na neďalekom farmárskom trhu nakúpime zdravé potraviny, nie také, ktoré si pred tým predajcovia nanosili z metra. Pracovná doba bude od 9-17h a večer bude čas pre blízkych, priateľov a divadlá… Na tento raj na zemi môžem pokojne čakať aj ďalšie tri životy.

2) zmením seba, svoje zmýšľanie, svoj pohľad na svet, svoj postoj k sebe, svoju rutinu, svoju životosprávu…jednoducho zmením svoj Životný štýl a nazvem ho Zdravý životný štýl raz a navždy!

No neviem čo je ľahšie, ale určite viem že minimálne jedno je určite možné. Tak sa tuho zamyslím a púšťam sa do toho!

Tuhé zamyslenie

Náš život nemusí byť len reakciou na okolnosti. Nemusí byť len alternatívou toho, čo by sme v skutočnosti chceli. Nemusia ostatní riadiť náš život, diktovať nám čo si máme myslieť a čo si želať.  Nemusia ostatní manipulovať našim mozgom ako s figúrkou v bábkovom divadle.

Predstavte si  svoj ideálny deň. V živote ktorý žijete, na rovnakej ulici, v rovnakom dome s rovnakými susedmi a s tou istou prácou. Nemeňte na vonkajších okolnostiach nič. Nepredstavujte si ani Bali, ani dva roky prázdnin, ani finančnú nezávislosť, ani vydarené deti… Choďte vo svojej predstave krok po kroku svojim obyčajným stereotypným dňom a vysnívajte si ako ideálne by mohol v jednotlivých krokoch vyzerať.

Mám skvelý príklad: moja REALITA – budím sa okolo desiatej po tretej dávke kávy verzus môj IDEÁL – budím sa s východom slnka, idem si zabehať a 15 min pred začiatkom práce krátka meditácia.

Ak strácate perspektívu, potom si ju vyšľapte!

 

Tvrdo, nahor, trpezlivo, náročne. Ale ten výhľad z vrcholu bude stáť za to.

Začnete stúpať a po fáze prvotného nadšenia príde veľký prepad. Ako keď sa niekto snaží schudnúť a v polovici má toho premáhania pokrk a celé úsilie chce zabaliť. Odraziť sa od tohto dna je niekedy ťažšie ako vôbec začať.  Väčšina ľudí to v tejto fáze vzdá. Prekážky, problémy, staré návyky a stereotypy vás dobehnú a úplne vyčerpajú. Zastanete pozriete na vrchol a ten je v nedohľadne, pozriete za seba a vidíte kus práce, ktorú by bolo škoda zahodiť. Viete čo treba teraz urobiť?

Keď nevládzete ďalej pridajte do kroku! Po krátkom odpočinku, zatlačte na svoje ego, verte svojmu telu že to zvládne. A energia, ktorú pri tom vyprodukujete naplní celé vaše vedomie, pretransformuje zmýšľanie a vyšle mozgu ten správny signál. Nehovorím, že zvyšok výstupu bude ľahký. Ak si spomeniem na svoju poslednú hodinu výstupu na Kriváň, tak je to snáď ten najťažší úsek. Ale čo viem s istotou, na vrchole sa energia tela a duše zjednotí. Pocítite harmóniu, šťastie a uvidíte výhľad, ktorý sa oplatilo vyšľapať.

Vrátim sa k pointe

Môj okolitý svet pravdepodobne nezmením. Ale čo môžem zmeniť je ten vnútorný svet vo mne. Preto moja výzva k zmene trvá 21 dní. To som sa naučila z psychológie, že to je práve tá doba, ktorú mozog potrebuje aby zmenil zmýšľanie a srdce aby zmenilo cítenie.

Vymyslela som si úžasný program 21 dňovej výzvy, v ktorej si každý deň vyšľapávam svoju cestu na vrchol. Každý deň si dávam darček, meditáciu a iné drobnosti, ktoré zvnútra menia môj pohľad. Na začiatku to bolo namáhavé vymyslieť si darček, ktorý by potešil moje srdce, nasýtil aj môj nenásytný intelekt. Darček, ktorý si nekúpim, nezaplatím a hlavne…ktorý sa nesmie opakovať v ďalšom dni.

Ak sa do toho pustíte a niektorý z darčekov sa vám zapáči tak, že si ho chcete dávať aj naďalej, v pohode. Ale na ďalší deň si k tomu musíte darovať ďalší a nový, ktorý sa neopakuje. To je výzva!

Celé tajomstvo úspechu je v tom, že si postupne do života nanosíte mnoho darov, ktoré boli vždy na dosah ruky, len ste si ich nevšímali. Stanú sa súčasťou vašich ďalších dní a váš mozog sa naučí vyhľadávať ďalšie a ďalšie. Budete to robiť automaticky. Váš pohľad na svet sa zmení zvnútra.

Keď som sa o tento 21 dňový program podelila s priateľmi, mnohí sa do toho pustili tiež a sú nadšení, akú zmenu im to v živote prináša. Ak sa vám táto myšlienka zapáčila a chcete sa aj vy pustiť do tejto VÝZVY, potrebujete ju a túžite po nej…lebo viete, že to čo máte teraz nestačí, pozývam vás do facebookovej skupiny, ktorú som vytvorila práve pre nás. Jedinou podmienkou je vedieť sa podeliť o SVOJ DAR. Všetci sme tak bohatí, máme tak veľa o čo sa vieme rozdeliť s ostatnými, s čím si vieme pomôcť prešľapať aj naše temné údolia, alebo životné zmeny.

Kráčajme spolu, inšpirujme sa, pomáhajme si, myslime na druhých a buďme šťastní.

Teším sa na vás vo vnútri skupiny…

Marcela

 

 

 

Štítky:
Marcela Gaľová
Milujem šport a oblasť osobného sebarozvoja. Ponúkam Vám jednoduchý Program Zdravého životného štýlu a Hormonálnej jogy, ktorý zmení Váš život a pomôže znovuzískať stratenú rovnováhu, zdravie a vitalitu! Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategórie
  • Hormonal yoga E-Book free

    Download Introduction to the Healthy Lifestyle – Hormonal yoga with Pilates features for women, the instruction of exercise sequence with different options. I wish you all a lot of success. Namaste!

  • Najnovšie články
  • Objavte krásu programu Hormonálnej jógy s cvičením Pilates

    Vykročte smerom k Zdravému Životného štýlu Načerpajte inšpiráciu a zacvičte si! Stiahnite si E-Book zdarma a zažite úžasnú zmenu plnú vitality a zdravia